Benaturall Organik Sertifikalı ve Doğal Gıda maddeleri, sıfır atık ve doğa dostu ürünler, naturel ürünler
Kitap Yayın
uretme-tuket-resim-436.jpg

ÜRETME TÜKET - İthalat-Siyaset-Rant Kıskacında Tarım ALİ EKBER YILDIRIM

Sol taraftaki görselin üzerinde fareyi kaydırarak ürünün daha detaylı görsellerini inceleyebilirsiniz.

  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Garanti

İSTEYEN OKUYUCULARIMIZA ÖZEL, YAZAR İMZALI KİTAP GÖNDERİMİ YAPILIR.

 

Tarım Yazarı  Ali Ekber Yıldırım'ın  kaleminden

"Üretme Tüket/ İthalat-Siyaset-Rant Kıskacında Tarım"

 

Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım, tarım politikalarına yönelik eleştirilerini, değerlendirmelerini, sorunları ve çözüm önerilerini "Üretme Tüket/ İthalat-Siyaset-Rant Kıskacında Tarım" adıyla kitaplaştırdı. 

Yıldırım, SİA Yayınlarından çıkan kitabı ile ilgili sunuşta şu değerlendirmeye yer verdi: “Üretimden uzaklaştırılan Türkiye, tarımda hemen her ürünü ithal eder duruma geldi. Kendine yeterli olabilecekken tarımda kendi kendini adeta imha ediyor. Bu nedenle ithalat bağımlısı oldu. Tarıma verilen desteklerin, kredilerin de önemli bölümü ithalata, yani başka ülkelerin çiftçilerini desteklemeye harcanıyor... Türkiye’de yüksek girdi fiyatlarıyla üretim yapan çiftçi, ürününü çoğu zaman maliyetin altında satmak zorunda bırakılıyor. Üreticide ucuz olan tarım ürünü, tüketiciye pahalıya satılıyor. Üretici ile tüketici karşı karşıya getiriliyor. Birileri üreticinin ve tüketicinin üzerinden para kazanıyor. Tarımı ve kırsalı bekleyen en büyük tehlike, üreticilerin bu vasıflarını yitirerek tüketici konumuna geçmeleri. Bugün köylerde, kırsalda çiftçiler üretimden çekiliyor. Şehirdekiler gibi tüketici konumuna geçiyor. Türkiye ne yazık ki bu sürece girdi.”

                           Kitapta neler var?

Tarım ekonomisi konusunda Türkiye’deki otorite isimlerden, ekonomi gazeteciliği ve tarım yazılarından dolayı çok sayıda ödül alan, araştırmacı gazeteci Ali Ekber Yıldırım, yıllardır köşe yazılarıyla tarım, gıda ve kırsala dair çok önemli sorunlara değinmekte. Bu kitapta da tarımda, gıdada, kırsal yapıda yaşananlarla ilgili bir kesit sunmaya çalışıyor. Kırsaldaki çözülmeyi ve oluşan yeni yapıyı, uygulanan politikaların yarattığı tahribatı, ithalatı, ürün bazında değerlendirmeleri, gıda, GDO, organik tarım, hayvancılık, kooperatifçilik, iklim değişikliğinin etkileri gibi çeşitli konulardaki gelişmeleri yazıyor ve doğru tarım politikalarının nasıl olması gerektiğine işaret ederken ilgili herkesi uyarıyor.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
28.90 TL
2 X
14.45 TL
28.90 TL
3 X
9.63 TL
28.90 TL
4 X
7.73 TL
30.92 TL
5 X
6.22 TL
31.12 TL
6 X
5.20 TL
31.18 TL
7 X
4.50 TL
31.53 TL
8 X
3.97 TL
31.74 TL
9 X
3.55 TL
31.95 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Garanti Şartları

Organik ürünler için istendiğinde ürün sertifika kopyası gönderilir.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.