Baharatlar ve Bitkisel Ürünler

Görseller Yükleniyor
Laden Otu Cistus çayı 100g
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

Laden Otu Cistus çayı 100g

cistus 

kaya gülü

karahan otu

 

pestisit analizi yapıldı. EU organic ve USDA NOP organic

Ecoli testi yapıldı

Salmonella testi yapıldı

Cistus Creticus nedir? Cistus Creticus (Tüylü Laden) bitkisinin faydaları nelerdir?

 

Antiviral ve antibakteriyel özelliği ile bilinen Laden Gülü ya da Tüylü Laden adıyla da bilinen Cistus Creticus bitkisinin, corona virüs ve grip gibi zarflı virüsler ile mücadelede etkin rol oynayabileceği öne sürüldü. Peki içerdiği maddeler sebebiyle birçok hastalığa da deva gözüyle bakılan Cistus Creticus bitkisi faydaları nelerdir?

 

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Prof.Dr. Mustafa Gerek, "Almanya Berlin'de akredite edilmiş bir laboratuarda yapılan çalışmada, Cistus Creticus içeren pastillerin zarflı virüslere karşı 10 dakikalık temas süresinde virüs konsantrasyonunda yüzde 99.9 azalma sağlayabildiği belirlendi. Yapılan bu araştırma doğrultusunda, önümüzdeki dönemde pandemilere neden olan zarflı virüslere karşı büyük oranda antiviral etkinlik gösteren Cistus Creticus bitki özü içeren ürünlerin, Covid-19 ile mücadelede korunmaya yardım sağlayacağı tahmin edilmektedir" dedi.

Peki açıklama sonrası dikkatleri üzerine çeken Laden GülüPembe Laden ya da Tüylü Laden olarak da bilinen Cistus Creticus bitkisi nerelerde yetişir, faydaları nelerdir?

CİSTUS CRETİCUS NEDİR?

Ladengiller familyasında yer alan Cistus Creticus bitkisi genellikle kozalaklı bitkilerin yetiştiği ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişiyor.

Tüylü laden (Cistus creticus), ladengiller familyası içinde yer alan 1 metreye kadar boy atabilen sık dallı herdem yeşil bodur bir çalı türü. Uzunluğu 2–5 cm'ye ulaşan oval-eliptik yapraklar uzun saplıdır ve sürgünlere karşılıklı olarak dizilmişlerdir. Üst yüzü seyrek alt yüzü sık tüylüdür. Haziran - temmuz aylarında açan 4–5 cm çapındaki çiçekler, teker teker ya da 2-3 tanesi bir arada olmak üzere sürgün ucunda yer alan, beyaz veya pembe renklerde olabilen bitkinin yaprakları yapışkanlı bir yapıya sahiptir.

CİSTUS CRETİCUS'UN FAYDALARI

Antiviral ve antibakteriyel özelliği ile bilinen cistus creticus, balgam söktürücü niteliktedir ve regl düzenleyici olarak da kullanılabilir.

Kabız edici etkileri bulunur. Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliktedir ve nezleyi keser. Dizanteride faydalı sonuçlar doğurur. Öksürüğe ve solunum yolu problemlerine iyi gelir, kramp çözücü ve anti bakteriyel etkileri bulunur.

Besin alerjisinin neden olduğu deri iltihaplanlarına karşı faydalıdır. Egzama ve diğer cilt problemlerine de iyi gelir.

Aynı zamanda ladin pişikleri geçirmek için kullanılabilir. Özellikle çocuklarda meydana gelen pişiklerde etkili biçimde kullanılır. Cinsel uzuvlar, ağız içi, yutak, mide-bağırsak, deri ve tırnak mantarlarını geçirici etkisi vardır. Akne ve sivilce tedavisine destek olur.

Mayıstan ekime kadar toplanarak kurutulur ve nemden uzakta özel kaplarda muhafaza edilir.

Kaynak: NTV.com.tr

FY
Alışveriş Puanı: Kargo Hızı Puanı: Satıcı İlgisi:
Kaliteli ürünler hızlı ve özenli kargo Paketleme, isme özel not, ürünlerin belgeleri ve hediyeleriyle özenle hazırlanmış bir kargo. Sipariş verdiğim gün kargoya verildi. PTT kargo ile toplam 2 günde teslim aldım. Teşekkürler.
Faruk Y.
Ankara / Etimesgut - Eryamanevleri
2022-01-14

Garanti Şartları

Organik ürünler için istendiğinde ürün sertifika kopyası gönderilir.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.